Autor Wątek: czas wolny naszych dzieci  (Przeczytany 2347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Laura

• Newbie
  • *
czas wolny naszych dzieci
« dnia: 20 Luty 2012, 22:23:01 »
Witam Użytkowników,

Właśnie ogladałam na tvn style audycje o dzieciach, które mają wypełniony czas popołudniowy różnymi programami: kółka sportowe, nauka pływania, szachy, nauka języków itd. Mowa była o tym, że wyparły one "normalne podwórkowe" znajomości i, że dzieci na tym tracą: brak umijętności interpersonalnych itd itp.
W związku z tym wpadłam na pewien pomysł i zapraszam innych rodziców do jego realizacji.
Moja propozycja jest taka, aby nasze dzieci spotykały sie u nas w domach (w okresie cieplejszym na placach zabach i ogólnie pojętym plenerem).
Ideą jest to, aby się bawily, wymyślały te zabawy (budowanie baz z kocy i krzeseł, kolorowanie, układanie klocków, gry planszowe itd- ich inwencja twórcza).
Są dwa warunki :) : jedna/jeden mama/tata sprawuje kontrolę, wyłączamy komputery i tv na ten czas. Na początek niech każdy przyniesie swoją zabawkę- coś co chce pokazać innym.

Plusy:
- gratis
- dzieci się bawią- wymyślają zabawy,integrują, uczą się swoich reakcji, nawiazują znajomości
- a my rodzice w ten dzień (dni) mamy chwilę na "oddech"

Minusy:
- trzeba potem po nich posprzątać :)

Możemy sobie ustalić dzień (dni) w tygodniu, godziny jakieś wolne od-do i jak kto dojedzie to już jego sprawa, wybór.

Co Wy na to? Jak Wam się podoba ten pomysł? Jakieś dodatkowe sugestie?

Moje dzieci to syn (2005) i córka (2008).

Czekam na odzew :)

Pozdrawiam
mama Laura
501 571 847

anlika

• Newbie
  • *
Odp: czas wolny naszych dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2012, 18:48:23 »
Ja Jestem Za fajny pomysł . Tylko że nie mam miejsca w domu niestety jedynie podwórko zostaje . no i godziny południowe po pracy :)
Wiem gdzie iść i pójdę, pójdę tam... Aż nie stracę wszystkich sił... Ciągle w przód, już nie spojrzę więcej w tył...Już nie spojrzę więcej w tył..

Marc28

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2019, 18:02:40 »
Jeśli chodzi o pomysły na spędzenie czasu wolnego z dzieciakami to myślę, że doskonałym pomysłem może być basen. Wszyscy w ten sposób się relaksują a i przy okazji można trochę poprawić swoją sylwetkę. Znam miejsce gdzie naprawdę warto pójść z pociechami - https://stacjanowagdynia.pl/cennik/aquapark . Polecam. Ceny też są naprawdę spoko :)

nubarim11

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2019, 18:14:42 »
Regularnie robie zakupy na stronie http://odpustowe.pl/produkt/kojec-dla-dziecka-skladany-110cm-plac-zabaw-zagroda-csc4470/, gdzie znajdziecie największy wybór zabawek dla dzieci w sieci. Zakupy przez internet pozwalają oszczedzic sporo czasu, który moge poswiecic dzieciom . Co sądzicie ?

nubarim11

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec 2019, 19:03:26 »
Moim hobby jest kolekcjonowanie najróżniejszych monet z całego świata. Uwielbiam czytać ciekawostki oraz porady związane z numizmatyką , a najlepsze znalazłem na stronie http://www.skarbnicanarodowa.net.pl/zlote-medale/ . Jakie macie zainteresowania ? Pochwalcie sie nimi w poscie.