Autor Wątek: Obsługa basenu i parkowanie  (Przeczytany 14827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marian

• Newbie
  • *
Odp: Obsługa basenu i parkowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2011, 13:41:08 »
a gdzie jest napisane ze basen ma być dla wszystkich? ja myślę ze basen ma zarabiać na siebie i godzinny najbardziej atrakcyjne powinny być najdroższe a to ze ja dałbym 15 zł wcale nie oznacza ze jestem bogaty zresztą co znaczy bogaty? :) ze mam 15 zł na basen? ;)

marex59

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień 2011, 14:15:13 »
Przestań bzdury opowiadać że jest za tanio bo to tylko wiekszość zaczyna wkurzać ,  jeśli jest Tobie za tanio to jedź gdzie jest drożej i przestań d.pę truć . A jak jest Ci tłoczno to sobie chodź wtedy kiedy nie ma ludzi i nie rób problemu z czegoś co problemem nie jest a zwłaszcza dla większości.

mlewol

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Styczeń 2012, 22:46:18 »
Xent, Marian
Daj se na luz!!!
Jesteś pracownikiem pływalni???
Twoje IP wskazuje, że używasz urzędowego kompa!     ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2012, 12:45:14 wysłana przez mlewol »

Nikita

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2012, 21:14:34 »
a gdzie jest napisane ze basen ma być dla wszystkich? ja myślę ze basen ma zarabiać na siebie i godzinny najbardziej atrakcyjne powinny być najdroższe a to ze ja dałbym 15 zł wcale nie oznacza ze jestem bogaty zresztą co znaczy bogaty? :) ze mam 15 zł na basen? ;)
najlepiej zrób selekcje kto moze wejsc na basen a kto nie. Słyszysz sie czlowieku? Wiesz co to jest egoizm? Nie bylam na tym basenie bo ostatnio czesciej nie ma mnie w wol niz jestem ale nie lubie ludzi co mysla tylko o sobie. Nie twierdze że jesteś bogaty bo ci co mają kase to ją częsciej bardziej liczą niż ci co jej nie maja. Wiec sobie nie dodawaj ;) za tłoczno ci? idz o innej godzinie albo gdzie indziej. A basen raczej na siebie zarabia bo gdyby bylo inaczej już by cos kombinowano żeby to zmienic :)

brosaczony

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Styczeń 2012, 18:48:15 »
No cóż, byłem na basenie wolsztyńskim po raz pierwszy, natomiast korzystałem już z wielu innych podobnych obiektów i zauważyłem kilka spraw, które wymagałyby zmiany.

Po pierwsze jeśli chodzi o czas na wycieranie, suszenie itd. to jest to na prawie każdym basenie w jakiś sposób rozwiązane. A już nowowybudowanego basenu bez takiego systemu nie widziałem. Nie trzeba robić ekstra bramki. Wystarczy przy wejściu do szatni ustawić czytnik podpisany jako "STOP Czas" po odbiciu się przy nim czas zatrzymuje się, w zależności od basenu na 5 do nawet 15 minut. Najciekawszy i moim zdaniem najlepszy system widziałem w Niemczech. Po prostu czas w którym szafka była otwarta był bezpłatny.Nie wiem co sprawdziłoby się w Wolsztynie, ale wiem że to jest problem, który można prosto rozwiązać i to na różne sposoby.

Ceny są dosyć zachęcające, ale faktycznie przydałaby się jeszcze jedna grupa cenowa (czasowa) np. 16-20. Z tym że niekoniecznie należałoby podwyższać ceny (skoro basen nie jest szczególnie rentowny) ale obniżyć poza szczytem.

No i to co mnie najbardziej zdumiało. Obowiązkowa płatna szatnia. Żeby się nie kompromitować to na miejscu dyrektora obiektu zamiast zbierać i liczyć grosiki podwyższyłbym o 50gr cenę za pierwszą godzinę. Co by zresztą zachęcało do dłuższego pobytu na pływalni.

Poza tym raził mnie brud i np. zniszczona futryna drzwi w męskiej szatni (kto wymyślił w takim miejscu drewno??).

Myślę, że basen był wzorowany na tym leszczyńskim, który jednak jest już kompletnie nienowoczesny, powtarzając klasyka "to już nie smoka epoka".

Myślę że wprowadczając kilka drobnych modyfikacji i porządnie przemodelować systemy rozliczania a basen mógłby tętnić życiem przez cały dzień.

I jeszcze na koniec ratownik wyrzucający ludzi z sali basenowej? Mnie to nie dotknęło, ale jedna taka sytuacja w sklepie i powiedzmy że już tam nigdy nie wracam, no chyba że na audyt, wtedy z przyjemnościa :>

DrLEX2

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Marzec 2012, 16:25:49 »
Jako powód Pan ratownik podał, że nie mają płacone za nadgodziny. Pan był bardzo niezadowolony, jak mu odpowiedziałem, że do 22 wyjdę. Ów pan był już w drodze do domu o 21:52.
co to za porządki, nie dość ze wsześniej wychodzą to na czas też nie mogą zdążyć, otóż we wtorek, ten sam siwiejący , wysoki ratownik przyszedł o 14;20, a kolejny o 14;40. Szkoda tylko że idą na to nasze podatki. Mam wrażenie, że pan dyrektor chyba tego nie ogarnia  :o

archawiniwiri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2012, 11:05:03 »
Ciekawe co to może być za ratownik ;)??? Wysoki? Siwiejący? Najmądrzejszy na basenie  ;D ;D ;D?

Orka ;)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marzec 2012, 11:18:14 »
DrLEX2 zarejestrowałeś się by pisać pomówienia????
Z Twojego wpisu wynika, że zostałeś całkowicie sam na basenie od 21.52 do 22.00 !!!
Następnego dnia również byłeś całkowicie sam od 14.00 do 14.20 !!!
Ciekawe czy kamery to potwierdzają?
Nie wiem czy wiesz, że nieraz wskakuje jakiś inny ratownik w zastępstwo.
Tak poza tym to ciekawe, że się tak dobrze orientujesz od której do której oni powinni pracować.

Jeśli chodzi o tego wysokiego  który podobno siwieje :)  to takich tylko więcej !!!
Można mu jedynie zarzucić, że zdarza mu się być nadgorliwym.
Trochę służbista. Nic nie umknie jego uwadze.
W/w cechy uważam za zalety w jego pracy.
Jak by się częściej uśmiechał do klientów mianował bym go na ratownika roku :)
Ale z tym uśmiechem do klientów to ciężko przychodzi większości pracownikom pływalni.
Może za ciężka praca, może za mało albo za dużo zarabiają  a może po prostu mają coś na sumieniu...   :)

Serdecznie Pozdrawiam
Heniu Niemiecki
Pseudonim na forum „ORKA” ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2012, 13:38:18 wysłana przez Orka ;) »

archawiniwiri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marzec 2012, 19:51:38 »
Orka moze dobrze pływasz  ;D ale z czytaniem i rozumieniem masz chyba problem  ;). Co do tego ratownika to on raczej sfrustrowany czymś jest i upierdliwy raczej. Sprawia wrażenie jakby tam był za karę. Przychodzę często na basen i raczej by odstresować się. Gdyby był taki służbista to by tyle nie gadał ze znajomymi w pracy :).
PS. Ty też za dużo :) wpisów nie masz. Rodzina???? ;)

DrLEX2

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marzec 2012, 20:31:06 »
ORKO!!! droga ORKO!!! litości przecież zastępstwa nie usprawiedliwiają spóźnialstwa i opuszczania wcześniej stanowiska pracy ( rzeczywiście same zalety, PRACOWNIK ROKU!!! ). Spróbuj tak zrobić w innym zakładzie pracy, ciekawe ile tam popracujesz? Kamery z pewnością to potwierdzą i jeszcze wieleee, wieleeeeeeeeee innych ciekawych historii ;D Natomiast największe i najgłośniejsza wpadka z topiącym się dzieckiem  należy do niego, ciekawe na co wtedy uważał, skoro nic nie umyka jego uwadze  ;D :o. ORECZKO musisz wiedzieć, że " nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu " jak wytłumaczysz to dzieciom, które basen opuściły z płaczem i  całym rodzinom które opuszczały pływalnię ze stwierdzeniem, że były tu OSTATNI RAZ!!!!!!!!!!! Mam obserwację podobną do kolegi ARCHAWINIWIRI owy ratownik zajęty jest nie tylko gadaniem ze  znajomymi ale i  przez telefon. Często korzystam z basenu tak jak inni po to żeby się odstresować, jednak w kontakcie z niektórymi pracownikami można się tylko bardziej zestresować :-\ pozdrawiam samego zainteresowanego

Orka ;)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec 2012, 20:26:53 »
DrLEX2
Sorki ale mam wrażenie, że jesteś byłem pracownikiem-ratownikiem  pływalni.
Czy to porachunki?
Daj sobie spokój bo za pomówienia bez dowodów  można beknąć i to zdrowo.
Masz problem to pójdź do burmistrza lub napisz najlepiej do  Inspekcji Pracy może rozpatrzą Twój problem  ;)
Jeśli były zamiany to prawdopodobnie za zgodą pracodawcy.
Jeśli były spóźnienia to prawdopodobnie zdarzały się wyjątkowo i usprawiedliwione.
Wcześniejsze wyjścia to uważam, że na pewno nie przed ostatnim klientem.
Gadanie ze znajomymi - myślę, że nie raz zamienił kilka słów z kimś znajomym ale czy to coś złego?
Nie ośmieszaj się  bo nikt normalny nie płaci za to by "gadać" ze znajomym ratownikiem na pływalni.
Największa i najgłośniejsza wpadka z topiącym się dzieckiem ??? Poważnie? :o Kiedy to było? Podaj szczegóły.
Moim zdaniem tu powinna już policja wkroczyć   ::)

Kolega ARCHAWINIWIRI - ciekawe  :D
Może przydało by się wasze IP sprawdzić  8)

archawiniwiri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Marzec 2012, 14:06:15 »
Był tu już taki od sprawdzania IP i nawet posunął się dalej :). Głośna sprawa się zrobiła. Czyżbyś zmienił nick  ;D ;D ;D?

Orka ;)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec 2012, 17:17:47 »
ARCHAWINIWIRI
Masz pecha sugestia nie trafiona, na pewno nie jestem tą osobą.   8)
Tak poza tym jestem zwolennikiem anonimowości w internecie co nie znaczy, że się ukrywam pod nick-em. Zapewniam, że znajomi wiedzą dokładnie kim jestem.
Jestem też zwolennikiem ścigania tych co krzywdzą innych w tym pedofilów, naciągaczy a również pomawiaczy.
Jestem za wolnością słowa, wyjawianiem afer, korupcji i wszystkiego innego co jest niezdrowe.

Masz z czymś problem , niema sprawy napisz to na forum ale czemu musi być od razu, ośmieszanie i pomówienie ?
Daj się wypowiedzieć innym, uszanuj ich wypowiedź, przedstaw dowody!
Na pewno wszyscy na tym skorzystają.

Jeśli chodzi o tego ratownika byłem świadkiem dużo sytuacji do których inny ratownik nie miałby odwagi zainterweniować.
W brew pozoru jest to ciężka praca. Ratownik pływalni nie jest tylko ratownikiem wodnym...
On jest odpowiedzialny za ogólny ład spokój i porządek co na pewno przekłada się na ogólne bezpieczeństwo pływających.

PS. kiepsko pływam a do naszej wody basenowej na razie płetwy nie włożę.
Mam problem z czytaniem i rozumieniem - nie ma sprawy niech tak będzie, może tak jest  bo po prostu jestem  tylko Heniu Niemiecki :)  a co z Twoim czytaniem i rozumowaniem ???

Serdecznie pozdrawiam

archawiniwiri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec 2012, 18:55:45 »
Od końca. Dziękuję , raczej dobrze :). A propos. Zgadzam się z większością tez,które byłeś łaskaw zaprezentować w swoim ostatnim wpisie jednak moim zdaniem :) coś tu nie gra. Słabo pływasz ale bywasz często na basenie. Mało tego. Do wody nie wchodzisz. Bywasz bardzo często na służbie właśnie tego ratownika bo zaobserwowałeś "dużo sytuacji" ;). Coś kręcisz. Jeśli uraziłem Cię sugestią to PRZEPRASZAM ale.... trochę sobie na to zasłużyłeś. Takich dział się nie wytacza. Ośmieszać - tak ale pomówić bym się nie odważył. Jeśli to zrobiłem proszę o dowód. Również pozdrawiam
PS. Coś mi się wydaje,że Ty z basenem czy ratownikami masz dużo więcej wspólnego niż nam próbujesz ... wmówić ;)

DrLEX2

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Marzec 2012, 20:24:51 »
BRAWO ORKO  ::) rozgryzłaś mnie , jestem byłym pracownikiem pływalni, mało tego jestem też ojcem Pablita, KARRAMBA! sprzedaż dekoderów legła w gruzach. Wracając do sprawy, mylisz pojęcia: pomówienie a fakt to różnica (sprawdż zeszyt skarg ogólnodostępny) ;).

Ciekawa jest sugestia przedmówcy o twoim bezpośrednim związku z basenem, byłem świadkiem gdy jeden z ratowników w holu odgrażał się policją, sądem i inspekcją pracy, czyżby zbieg okoliczności. Jeżeli jesteś tym, o kim myślę to narobiłeś sobie kłopotów w pracy stwierdzeniem,"kiepsko pływam a do naszej wody basenowej na razie płetwy nie włożę. " Jest w tym dużo racji pływających i dbających o formę ratowników jest widocznych aż dwóch. :o

Piszesz, że " Jestem za wolnością słowa, wyjawianiem afer, korupcji i wszystkiego innego co jest niezdrowe " skoro tak, to czemu tak się wszystkiego czepiasz? Chyba ciebie ta chora sytuacja bezpośrednio dotyczy.  :-\

Pozdrawiam, dobrej nocy