Autor Wątek: Jakie studia wybrać?  (Przeczytany 3476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alama

• Newbie
  • *
Jakie studia wybrać?
« dnia: 01 Wrzesień 2015, 00:26:26 »
Co sądzicie o uczelniach niepublicznych? warto w nie inwestować czy lepiej poprawić wyniki i próbować na państwowe? Interesuje mnie architektura krajobrazu, znalazłam taki kierunek na WSEIZ - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-krajobrazu. W sumie z tego, co się orientowałam to jedna z lepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych.

karlos

• Newbie
  • *
Odp: Jakie studia wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2015, 00:03:26 »
Według mnie studia niepubliczne są porównywalne do studiów państwowych, po prostu za jedne trzeba zapłacić, a za drugie nie. Studia to dobry czas na wyjazdy zagraniczne typu wolontariat albo praktyki. Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany, więcej informacji znajdziecie na stronie http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na-praktyke-lub-wolontariat/global-citizen .

Walldem

• Newbie
  • *
    • praca Olsztyn
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2015, 13:14:28 »
To banalnie zabrzmi, ale najlepiej wybrać takie, po których są największe perspektywy na znalezienie pracy. Po wielu kierunkach zostaje się z niczym oprócz tytułu magistra.. Pozdrawiam

rewi12

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2015, 13:18:33 »
Na studia to najpierw się zastanów czy wgl warto iść... A nie później żałować kilku lat.

kluskaw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2015, 22:03:58 »
Obecnie to dużo więcej pożytku jest ze szkół zawodowych i technicznych. Nie marnuj czasu na żadne kierunki humanistyczne.

gryby12

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2015, 14:12:59 »
Hmm, studia to jest takie coś, że jak już wcześniej w tym kierunku coś robiłeś to tylko to uzupełnia Twoją wiedzę, bądź utrwala, bo niczego nowego Cię nie nauczą. A idąc na studia warto już być w temacie.

thin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:49:18 »
Co do pytania autorki wątku - myślę, że nie ma większego znaczenia czy idziesz na studia państwowe czy prywatne. Warto przyjrzeć się kadrze, bo teraz bardzo wielu wykładowców pracuje i na państwowych i na prywatnych więc typ studiów sam w sobie nie jest wyznacznikiem niczego. Poza tym musisz sobie zadać pytanie - po co Ci te studia? Na pewno nie możesz polegać tylko na nich, tylko traktować je jako środek do celu. Przynajmniej tak mi się wydaje, nie mam wielkiego doświadczenia jednak wydaje mi się, że intuicja jest całkiem słuszna. Trzeba też pamiętać, żeby wybierając konkretny kierunek studiów nie sugerować się opinią innych (no może nie do końca, chodzi mi tylko o to by nie ulegać presji rodzinnej, społecznej) bo warto robić to co sprawia nam chociaż odrobinę przyjemności. Ja właśnie przymierzam sie do studiów na wsb.pl/gdynia/ i kieruję się właśnie tą zasadą.

Kajarka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2016, 12:53:33 »
Zawsze uczelnie państwowe to lepszy pomysł pod kątem jakości nauczania - prywatne musza przynieść zysk, a państwowe muszą trzymać poziom, bo są ciągłe kontrole, weryfikacje, ale też fundusze unijne i dzięki temu profesorowie dokształcają się stale. Na prywatnych często pracują te same osoby, ale dorywczo, traktując to jak chałturę, więc nie przykładają się tak jak na uniwerku, gdzie zdobywają punkty - to ważne w Unii.

kobra

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2016, 19:25:39 »
Błędne jest chyba podejście, że studia zapewnią nam "wszystko". Dzisiejszy świat szybko się zmienia i w większości branż trzeba po prostu na bieżąco śledzić trendy i inwestować w siebie, ale nie mam na 100% przekonania, że inwestowanie w siebie = kończenie kolejnych kierunków. Osobiście jestem zdania, że w niektórych przypadkach wystarczą kursy by być na bieżąco, a jednocześnie i tak trzeba się samodzielnie dokształcać, uczestniczyć w różnego rodzaju eventach branżowych i tak dalej. Ja się osobiście zastanawiam nad szkoleniami marketingowymi jakie można znaleźć np. na sdflodz.pl - dla mnie to o wiele lepsze rozwiązanie na chwilę obecną, ale nie chce generalizować, bo każdy ma inne potrzeby.

marawa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2016, 10:45:24 »
Ja poszłam na farmację. Jednak wolałam najpierw zrobić sobie tytuł technika, o tu - http://awangarda.edu.pl/technik-farmaceutyczny/.

tomzszz

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2016, 15:45:33 »
Ja poszłam na farmację. Jednak wolałam najpierw zrobić sobie tytuł technika, o tu - http://azs.edu.pl/technik-farmaceutyczny/.

I znowu spam... Musi kiepsko sie powodzic tej placowce....
Najciemniej pod latarnią.

kokorin

• Newbie
  • *
    • http://schudnijszybko.net/
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec 2016, 18:04:42 »
W obecnych czasach w grę wchodzą tylko studia techniczne. Humaniści są zdecydowanie w odwrocie.

calinex

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpień 2016, 18:16:00 »
Warto zwrócić uwagę jakie kierunki były popularne w poprzednich latach. Sytuacja kiedy kierunki, oblegane przez wiele lat takie jak np.: pedagogika, psychologia, socjologia powoduje większą konkurencję w zawodzie (zwłaszcza w grupie wiekowej, w której jest wielu absolwentów). Duża konkurencja powoduje również zmniejszenie pensji i trudność w znalezieniu zatrudnienia. Wymienione kierunki były w czołówce popularności przez lata dlatego chcąc je studiować trzeba się naprawdę dłużej nad tym zastanowić.

kosiarz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Listopad 2016, 15:35:52 »
Witam
Zostalo mi jeszcze troche czasu, ale powoli zastanawiam sie nad swoja przyszloscia. Chodzi tutaj o wybor mojej dalszej edukacji. W tym roku ostatni rok liceum i niemaly orzech do zgryzienia. Zastanawiam sie mocno nad czyms zwiazanym z bankowosci. Niestety musialbym sie przeprowadzic do innego miasta, bo u nas nie ma raczej nic sprawdzonego. Moglbym przeprowadzic sie i uczeszczac na studia w bydgoszczy gdzie mam rodzine, ktora moglabym mi pomoc wynajmujac mi mieszkanie po kosztach. Napiszcie co myslicie o takim rozwiazaniu. Oczywiscie mile widziane inne propozycje.
Pozdrawiam

denis

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopad 2016, 15:24:09 »
Warto zrobić sobie studia, ale nie można myśleć o nich, jako sposobie na pewną prace.