Autor Wątek: Nawiedzony dom w Karpicku ?  (Przeczytany 7732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kingginger

• Newbie
  • *
Nawiedzony dom w Karpicku ?
« dnia: 02 Luty 2014, 21:58:04 »
Słyszeliście może o pewnym domu w Karpicku, w którym straszy ? Ostatnio się dowiedziałem od rodziny, że jest taki dom w Karpicku, co ma powybijane szyby i połamane deski na balkonie, stoi nieruszony od parunastu lat, a w nocy sąsiedzi nie raz słyszeli z tamtąd jakiś płacz dziecka. Pojechałem ostatnio go poszukać, znajduje się on na rogu ul. Poznańskiej i Kwiatowej... i rzeczywiście, dom stoi całkowicie pusty, jest dość duży, pomalowany na biało, jednym słowem opuszczony. Wie ktoś coś więcej na ten temat ? :) Proszę o zachowanie zgryźliwych komentarzy
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2014, 22:04:59 wysłana przez Kingginger »

nasturcja1

• Newbie
  • *
Odp: Nawiedzony dom w Karpicku ?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2014, 08:51:34 »
wydaje mi się,że tam nigdy nikt nie zamieszkał. po prostu nie ukończona budowa.

anlika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2014, 16:29:37 »
Też tak słyszałam .. za moich mlodych lat wszyscy omijali wielkim łukiem ten dom .. a jaka jest prawda nie wiadomo ... popytaj sąsiadów albo własciciela tego domu . moze w google cos znajdziesz wiecej . a chcesz go kupic ?
Wiem gdzie iść i pójdę, pójdę tam... Aż nie stracę wszystkich sił... Ciągle w przód, już nie spojrzę więcej w tył...Już nie spojrzę więcej w tył..

anlika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2014, 16:37:31 »
Kiedyś tez mówili że w Karpicku tam koło Shela stoi dom i jest nawidzony ..  a teraz tam ma zakład weterynarz i nie słychac nic aby cos tam straszyło :)
Wiem gdzie iść i pójdę, pójdę tam... Aż nie stracę wszystkich sił... Ciągle w przód, już nie spojrzę więcej w tył...Już nie spojrzę więcej w tył..

nasturcja1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2014, 20:02:12 »
Ten dom gdzie przyjmuje weterynarz , jest nawiedzony? :o cha, cha. jezeli ten na Kwiatowej jest tak samo nawiedzony to zapewniam,że to tylko fantazje ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2014, 20:04:30 wysłana przez nasturcja1 »

Kingginger

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2014, 21:04:14 »
Z góry mówię, nie, nie chce kupić :D A tak na poważnie, w Google nic nie ma, wyczytałem tylko, że u schyłku 17-tego wieku spalono na stosie w Karpicku jakąś czarownicę czy coś ;p Nie wiem czy to może mieć jakiś związek... Mam także informację, że dom wybudował brat jego właściciela co mieszka w Nieborzy. Przez niedługi czas mieszkała w nim jakaś rodzina, ale z niewiadomych przyczyn się wyprowadziła. Pamiętam jak babcia mi mówiła, że już za czasów gdy jeździła do "inwalidów" dom stał nieruszony i wyglądał nieciekawie. Wiecie, ulicę dalej ode mnie też stoi dom, niedokończony niewiadomo z jakich przyczyn, ale nie jest nawiedzony i bynajmniej od nikogo takich rzeczy nie słyszałem, a że już od kilku osób słyszę, że w tym domu w Karpicku coś "straszy" to chyba musi być coś na rzeczy.

p.s. o domu koło BP ( dawny Shell ) nic nie słyszałem :) Pozdrawiam

anlika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2014, 22:48:15 »
to takie plotki kiedys były :) jak sie wracalo z imprez Paki :) he he a no zastanawiające ze taki duzy dom stoi tyle czasu pusty .. a może poprostu własciciel chce go sobie zostawić dla wunków prawnuków :) nie wiadomo . najlpeiej w urzedzie spytaj o mapki wyrysy ii dane wlasciciela i z nim pogadaj co ma do powiedzenia :) sama jestem ciekawa bo lokalizacja dobra dom bardzo duzy ... :)

JBL

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2014, 07:00:21 »
Akurat jeśli chodzi o dom koło stacji benzynowej to podobno jego dawny właściciel popełnił w nim samobójstwo. Podobno.

andrzia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2014, 07:32:34 »
Anlika dom ten został zbudowany ponad 30 lat temu a wtedy budowano się w Karpicku dla wielkich korzyści z względu na turystów i tzw./nafciarzy/ co w okolicy ropę poszukiwali a oni potrzebowali tanich kwater gdzie można   było wypić  pobalować i się przespać. Trochę się spóźnili z otwarciem i na tym stracili . Nafciarze mieszkali gdzie się da nawet w oborach i to był dobry czas na wzbogacenie się  w Karpicku. Właściciele byli bogaci /oczywiście  że z Nieborzy /.Trochę się te czasy pamięta pozdrawiam. A co do PAKI to w tych czasach nie istniała . :)

nasturcja1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2014, 09:04:49 »
Nafciarze mieszkali w oborach??? :o Też pamiętam te czasy, ale ,żeby domy w których mieszkali nazwać oborami? Chyba że sobie popili, i polegli w oborze... ;D
A dom przy stacji benzynowej był pana Pulikowskiego, leśniczego. Dzięki Bogu żyje do dzisiaj.

anlika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Luty 2014, 09:27:29 »
no tak . zle moze napisałam . chodziło mi że za moich czasów jak istniała paka i jak wracało sie z imprez ok 10 lat temu :) takie plotki były :) .Sama mnie ciekawi czy tam straszy w tym domu opuszczonym .. ale sprawdzać raczej bym nie chciała :)

Agata781

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2014, 11:51:03 »
Ja słyszałam wersję że do budowy tego domu został użyty między innymi pasek z domieszką soli,i po prostu tam się nie da mieszkać bo wilgoć podchodzi masakrycznie...