Autor Wątek: Palenie w piecach-sezon zimowy  (Przeczytany 8780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata781

• Jr. Member
  • **
Palenie w piecach-sezon zimowy
« dnia: 18 Listopad 2011, 12:59:48 »
Zastanawiam do kogo zgłosić problem związany z sezonem opałowym.W najbliższej okolicy gdzie mieszkam(obręb ul 5 Stycznia)ktoś regularnie,przez cały okres zimowy ok.godz. 13.00 zaczyna palić w piecu.Głównie chodzi o to że ten KTOŚ pali starymi oponami(chyba)a smród atakuję sporą okolicę.Mam już tego dosyć!Gdzie to zgłosić??

DragonFly

• Newbie
  • *
Odp: Palenie w piecach-sezon zimowy
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2011, 13:33:50 »
Myślę, że najlepiej Straży Miejskiej - choć nie wiem, czy mają uprawnienia aby to kontrolować. Ale jest to OGROMNY problem - nie tylko na 5 Stycznia - palą ludzie wszystko Niestety :(  :(  :(

przemo38

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2011, 14:19:35 »
Wiem że ryzykuję dużo ze strony admina ale tutaj jest odpowiedź na zadane pytanie : ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2012, 11:32:16 wysłana przez M. »

Agata781

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2011, 14:57:19 »
Dzięki za odpowiedzi.Chyba skorzystam.

Michal.11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2011, 15:21:24 »
Wiem o co ci chodzi :/ Smród jest nie do wytrzymania a nieraz aż szczypie w oczy. Jest taki oddział na Policji nie wiem jak sie nazywa ale np. Oni mają uprawnienia żeby to sprawdzić , Mogą wydać mandat nieraz jak oglądasz różne programy w tv to np jak pojazd jest zbyt głośny podajże to ten sam wydział.

Pomogłem? Nie ma za co :).

Antiope

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2011, 15:23:04 »
Miałam ten sam problem. Dwukrotnie dzwoniłam do Straży Miejskiej. Olali mnie i moje zgłoszenie. Pan poinformował mnie, że nie może wejść na teren posesji sąsiada, który palił plastikiem w okresie letnim i zimowym...

Życzę powodzenia

maly68

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2011, 00:06:16 »
Czy Wy wiecie że Wolsztyn jest miastem ekologicznym. Wystarczy iść na spacer wieczorem i już wszystko widać na tych ulicach.Ale mało kto chodzi na spacer po nocy a nasi radni już pewnie śpią.

Nikita

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2011, 00:48:27 »
a w jakimś urzędzie ochrony środowiska czy czymś takim się nie da? Na pewno jest to zabronione i raczej powinna sie tym zająć straż miejska ale nikt tego nie robi bo ciężko to jest udowodnić raczej;P Poza tym wiekszość plai butelki plastkiowe;/ nie wiem czy ludzie nie myślą ale szkodzą sami sobie. Przecież uwalniaja toksyny które sami wdychają. Jak tak bardzo lubia sie truć to niech wypija brudna wode. wyjdzie na to samo ;/ Nie rozumiem tego.

brosaczony

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2012, 19:11:08 »
Odświeże temat, bo sezon grzewczy  w pełni i faktycznie momentami smód nie do zniesienia. W związku z tym moje pytanie. W wielu gminach istnieje coś takiego jak dofinansowanie ekologicznych pieców, w różnej wysokości i w różnej formie. Jak myślicie, czy gdyby miasto dofinansowywało instalacje gazowe, które uniemożliwiają spalanie paliw stałych zmniejszyłoby to problem z paleniem śmieciami?

chalupczok

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2012, 20:24:28 »
...i faktycznie momentami smód nie do zniesienia...
Bardzo dużo chodzę. Nogi to mój motor. Smrodu nie do zniesienia nie wyczułem tej zimy. W Wolsztynie i ina wsiach...ehm????

than

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2012, 20:51:50 »
Odświeże temat, bo sezon grzewczy  w pełni i faktycznie momentami smód nie do zniesienia. W związku z tym moje pytanie. W wielu gminach istnieje coś takiego jak dofinansowanie ekologicznych pieców, w różnej wysokości i w różnej formie. Jak myślicie, czy gdyby miasto dofinansowywało instalacje gazowe, które uniemożliwiają spalanie paliw stałych zmniejszyłoby to problem z paleniem śmieciami?

samo dofinansowanie nic nie daje, bo rachunki za gaz pozostają do zapłacenia ...

nasturcja

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń 2012, 13:00:41 »
Gdy zakładano u nas gaz,Komitet Społeczny ,który się tym zajmował; namawiał mnie ,abym w domu zainstalowała ogrzewanie gazowe. Bo: ekologicznie, czysto i TANIO!!!
No i teraz mam tanio >:(
A pan ,który mnie namawiał pali śmieciami ::)

kalasznikov`

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Styczeń 2012, 13:40:21 »
Gdy zakładano u nas gaz,Komitet Społeczny ,który się tym zajmował; namawiał mnie ,abym w domu zainstalowała ogrzewanie gazowe. Bo: ekologicznie, czysto i TANIO!!!
No i teraz mam tanio >:(
A pan ,który mnie namawiał pali śmieciami ::)
Ja za cały rok za gaz (ogrzewanie, gotowanie i ciepła woda) płacę 2000-2500zł.

Marian

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Styczeń 2012, 14:44:00 »
ta informacja nic nie mówi :) jeśli nie gotujesz nie myjesz się i masz jeden pokój to tak dużo:)

kalasznikov`

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Styczeń 2012, 15:33:17 »
ta informacja nic nie mówi :) jeśli nie gotujesz nie myjesz się i masz jeden pokój to tak dużo:)
Że Ty się nie myjesz, to zachowaj to dla siebie ok?
Mieszkanie 70m2. 4 Osoby. 22 stopnie ciepła w mieszkaniu. Zmywanie raz dziennie. CODZIENNE kąpanie się wszystkich, drogi Marianie :)