Autor Wątek: Palenie w piecach-sezon zimowy  (Przeczytany 8773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

archawiniwiri

• Newbie
  • *
Odp: Palenie w piecach-sezon zimowy
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Styczeń 2012, 15:50:04 »
 :o :o :o :o jakby to powiedzieć, mam wartości podobne oprócz jednej, takie rachunki to ja płacę na ... pół roku więc trochę Ci nie wierzę  ;)

Marian

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Styczeń 2012, 16:24:45 »
nie denerwuj się
sam abonament za gaz to około 50 zł razy 12 miesięcy to około 600zł jeśli 2000zł rocznie minus 600zł
mamy 1400zł dzielimy przez 12 to wychodzi około 116zł miesięcznie wychodzi ze spalasz 2,57 metra3 to ty ciepłej wody nie możesz mieć:)
coś chyba nie wszystkie rachunki zliczyłeś:0
pozdrawiam
Marian

than

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Styczeń 2012, 17:38:40 »
kwota troche zaniżona wg mnie, ja za mieszkanie 90 m płace w sezonie grzewczym po 1000 na dwa miesiace.... a mam 20 stopni tylko ze to kamienica ... oczywiscie tez ciepla woda z tego gazu idzie i maszynka w kuchni...

wiec albo dobra izolacja, albo grzejesz tylko wieczorem ....

Matizz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Styczeń 2012, 19:42:25 »
kwota troche zaniżona wg mnie, ja za mieszkanie 90 m płace w sezonie grzewczym po 1000 na dwa miesiace.... a mam 20 stopni tylko ze to kamienica ... oczywiscie tez ciepla woda z tego gazu idzie i maszynka w kuchni...

wiec albo dobra izolacja, albo grzejesz tylko wieczorem ....

500 zł, to trochę dużo, jak na tak małe mieszkanie. U siebie za dom jednorodzinny, miesięcznie za gaz wychodzę (jak mróz)-1000zł, a jak nie to tak 500-600. Bez znaczenia, w okresie letnim czasami, miewałem 400. Raczej średnia to 800zł, za podwójny metraż. W domu muszę mieć ciepło(małe dziecko), stąd temperatura waha się między 22-23.  Posiadam również kolektory które polecam wszystkim, bo latem wody prawie nie ogrzewam z pieca, no i wydajny piec.

A ludzie palą tym na ile ich stać. Myślicie, że każdy by nie chciał gazem palić? Lepiej palić byle czym, a nie marznąć, niż nie palić w ogóle.

maly68

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Styczeń 2012, 22:17:18 »
Ja podobnie jak THAN płace,nawet latem za grzanie wody trzeba placić.Nic za darmo a węgiel też do góry +akcyza jak zresztą na wszystko akcyza.Moze trzeba wprowadzić podatek klimatyczny jako ze Wolsztyn miasto EKOLOGICZNE.Wtedy bedzie ok.Nikt nie dędzie dymił , tylko para z komina.Marzenia z roku 1992, tylko wtedy było tanio i warto było inwestować w GAZ.A i kalorie gazu były inne jakby lepsze.

brosaczony

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Styczeń 2012, 00:51:19 »
Ale koszt utrzymania instalacji CO gazowej w niektórych przypadkach może być lepszym rozwiązaniem niż w podanych przez was przykładach. Na pewno nie opłaca się gazem ogrzewać domu 200m. Raczej myślałem o sobie. Ja mam piece kaflowe. I czas na stworzenie jakiegoś CO. Doszedłem do wniosku że spalanie gazowe byłoby dla mnie nie wiele droższe niż porządny węgiel, mam 58m2. Tylko że po co zakładać CO niewiele droższe, skoro można założyć tańsze..? Jeśli natomiast gmina postanowiłaby mi ulżyć w koszcie stworzenia instalacji (który nie jest zbyt wysoki), to wtedy jednak zastanowiłbym się nad ekologicznym gazem. Zysk dla gminy jest oczywisty. Natomiast napisałem post, żeby rozpocząć dyskusję, czy sądzicie, że jest więcej osób w podobnej sytuacji jak moja. Stać mnie na miesięczne utrzymanie instalacji gazowej. Nawet stać mnie bardziej na stworzenie instalacji gazowej, ale w eksploatacji okazuje się, że droższa węglowa zwróci się po 2-5 lat w zależności od zimy. Zastanawiam się czy mój ineteres jest po drodze z interesem gminy. Bo jeśli tak, to możemy go ubić, natomiast jeśli  nie to sam muszę o wszystkim pomyśleć.

No i żeby to nie był taki kompletny Offtop :) to codziennie czuje smród z kominów w okolicznych domach. Mieszkam w pobliżu Dworca PKS i czasami nos wykręca.

C-zt!

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Styczeń 2012, 08:57:55 »
Ja podobnie jak THAN płace,nawet latem za grzanie wody trzeba placić.Nic za darmo a węgiel też do góry +akcyza jak zresztą na wszystko akcyza.Moze trzeba wprowadzić podatek klimatyczny jako ze Wolsztyn miasto EKOLOGICZNE.Wtedy bedzie ok.Nikt nie dędzie dymił , tylko para z komina.Marzenia z roku 1992, tylko wtedy było tanio i warto było inwestować w GAZ.A i kalorie gazu były inne jakby lepsze.
Akcyzę za węgiel zapłacisz jeśli kupujesz węgiel na firmę i bierzesz fakturę. Jeśli jednak kupujesz węgiel dla gospodarstwa domowego nie płacisz akcyzy. :)

Agata781

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Styczeń 2012, 20:27:21 »
Ja palę drzewem,na węgiel mnie nie stać.Dobrze że zima br.jest taka jak by jej nie było...

maly68

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Styczeń 2012, 21:08:13 »
C-zt masz racje ale indywidualny bedzię to rozliczał PIT lub coś podobnego jako ulgę wUrzedzie Skarbowym.Tak słyszałem.

kalasznikov`

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Styczeń 2012, 22:03:52 »
Ja palę drzewem,na węgiel mnie nie stać.Dobrze że zima br.jest taka jak by jej nie było...
Poczekaj do 20 stycznia a się ździwisz jak zima nadejdzie :)

Agata781

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Styczeń 2012, 14:05:26 »
Już się boję:(