Autor Wątek: "uczłowieczanie zwierząt" wg Włodzimierza J.Chrzanowskiego  (Przeczytany 4645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DRAGON

• Newbie
  • *
Witam. Po przeczytaniu artykułu
http://www.gloswolsztynski.pl/pliki/gaz3-2013.pdf
zamieszczonego Głosie Wolsztyńskim z dnia 27 lutego 2013, postanowiłam zarejestrować się wreszcie na forum, by wyrazić swoje zniesmaczenie artykułem pt. "I u nas "uczłowiecza" się zwierzęta (?)".
Ja rozumiem, że Pan Chrzanowski może nie darzy zwierząt jakimkolwiek uczuciem (nie mówiąc już o "miłości"-no, bo przecież, jak można kochać psa?), ale nikt Go nie uprawnił, aby drwić i natrząsać się z ludzi, którzy myślą inaczej! Pamiętam, jak moja ś.p. Babcia mówiła zawsze, że ktoś, kto nie potrafi kochać zwierząt, na pewno nie potrafi kochać też ludzi!

wolsztynianka!

• Full Member
Odp: "uczłowieczanie zwierząt" wg Włodzimierza J.Chrzanowskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2013, 21:52:47 »
ano własnie!

Magnolia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2013, 22:48:18 »
Właśnie przeczytałam artykuł zamieszczony przez DRAGON
Powiem krotko ,uważam ze autor nie ma pojęcia co znaczy kochać zwierzęta i ile sprawia człowiekowi  radości uratowane stworzenie , kot to nie tylko kot ,pies to nie tylko pies te zwierzęta maja uczucia   i tez odczuwając ból i smutek. Najwyraźniej autor jest innego zdania ....

DRAGON

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2013, 22:58:52 »
Jestem ciekawa poza tym, co P.Chrzanowski ma do powiedzenia na temat dzieci chorych np.na autyzm, które otwierają się na zwierzęta podczas dogoterapii, gdy nie potrafiły wcześniej otworzyć się na ludzi??? Czy to nie magia MIŁOŚCI??? (do zwierząt oczywiście)!

murek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2013, 08:53:13 »
No cóż, niektórzy mają sprecyzowane poglądy, lokalna prasa też reprezentuje taki a nie inny tok myślenia więc może napisać kontrartykuł?? ktoś kto nie miał w domu zwierzaka nie zrozumie albo nie będzie chciał zrozumieć ile taki stwór znaczy, szczególnie np dla osoby samotnej, dla dziecka, adopcja to adopcja, po co przypisywać temu słowu emocjonalne znaczenie?

To chyba dobrze jeśli młodzież angażuje się w takie akcje zamiast np z nudów gryzmolić mury?

PS ciekawe kim jest ów tajemniczy zbulwersowany dziadek z pewnej rubryki i ilu ich rzezcywiście jest

wydaje mi się, że  są ważniejsze problemy do opisywania niż kwestionowanie aspektów polityki zapobiegania ilości bezpańskich/ bezdomnych/ bezdomowych/ bezbudowych zwierząt * (właściwe, nieobrażliwe zaznaczyć) oraz ich nazewnictwa

murek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2013, 09:01:10 »
Aha...na ile programy telewizyjne są wiarygodnym żródłem wiedzy... czy każdy ma prawo opisać w miejscowych mediach jak bardzo coś go bulwersuje? jeśli tak to ja też chcę, np. problem zachowania  niektórych rozpuszczonych młodzieńców, jak ich obiektywnie nazwać?

nasturcja

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2013, 09:38:45 »
ja tez zawsze uważałam i uważam nadal - kto nie ma serca dla zwierząt ,nie ma serca dla ludzi!

murek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2013, 09:58:35 »
ciekawe jak pewne środowiska reagują na księży/ eks księży zajmujących  się zwierzętami, przykładowo:

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127291,7717168,Dobra_Nowina_dla_psa_i_kota.html

http://tarnowo24.pl/content/w-prze%C5%BAmierowie-ksi%C4%85dz-po%C5%9Bwi%C4%99ci%C5%82-zwierz%C4%99ta

skrajność czy nie?

akurat pierwszy artykuł pochodzi z GW co dla niektórych może być dodatkową " szpilką"

Janusz Polkowski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2013, 20:36:53 »
ad vocem do artykułu Pana Chrzanowskiego -  na spokojnie znalazłem kilka ciekawych cytatów:
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. — George Bernard Shaw
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji. — Mark Twain                                             
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. — Peter Singer
Pocieszam się myślą, że zwierzęta nijakiej świadomości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zrozpaczonych istot na świecie. — Wisława Szymborska
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam. — George Bernard Shaw

murek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marzec 2013, 08:24:59 »
A propos piesków

Wierności i przebaczenia ucz się od psa (B.Buczyński)

Pies jest jedynym zwierzęciem, które potrafi wyrazić zadowolenie lub śmiać się....kręcąc lub wymachując ogonem
.... i czyni to nieporównanie wdzięczniej i naturalniej niż człowiek, strojący obłudne grymasy (A. Schopenhauer)

Psy kochają przyjaciół i gryzą wrogów, w odróżnieniu od ludzi, którzy niezdolni są do czystej miłości i zawsze muszą mieszać miłość z nienawiścią (Z. Freud)

Joan

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Marzec 2013, 14:50:41 »
Hej jako grupa "zapaleńców" jak to zostaliśmy nazwani w art. odpowiedzieliśmy na niego swoim. Został wysłany do red. Głosu Wolsztyńskiego. Zobaczymy czy go wydrukują.

Magnolia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Marzec 2013, 16:52:32 »
Super za tak zareagowaliście :) mam nadzieje ze wydrukują i każdy przeczyta Wasze zdanie  na temat zwierząt.

murek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marzec 2013, 07:52:09 »
Brawo Joan, nigdy nie wiadomo czy lepiej kontratakować czy odpuścić, ale niektóre wypowiedzi i zachowania doprowadzają do białej gorączki i trudno na nie nie zareagować

Joan

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Marzec 2013, 10:30:46 »
Musieliśmy zareagować i podziękować za komplementy autorowi tekstu. Bo to, że jesteśmy młodzi i zapaleni - same plusy:)