Autor Wątek: Jakość powietrza w Wolsztynie  (Przeczytany 5864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PWL2000

• Newbie
  • *
Jakość powietrza w Wolsztynie
« dnia: 10 Styczeń 2013, 15:46:21 »
Witam,

jestem ciekawy czy tylko ja mam wrażenie, że jakość powietrza w naszym mieście ostatnio bardzo się pogorszyła?

Dym z domów w okolicy Garbarskiej i Spokojnej już chwilami gryzie w oczy. O wieczornym bieganiu można zapomnieć, bo wdychanie tych wszystkich świństw na pewno nie wyjdzie nikomu na zdrowie. Jak odprowadzam córkę do przedszkola nr.5 to często widzę jak z wąskiego komina zakładu który jest obok (chyba jakiś mechanik) unosi się jaskrawożółty dym, który leci prosto na budynek przedszkola. Nic dziwnego, że w okresie zimowym tyle dzieci z przedszkola ciągle ma infekcje dróg oddechowych.

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

Pozdrawiam.

Agata781

• Jr. Member
  • **
Odp: Jakość powietrza w Wolsztynie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2013, 04:02:48 »
W sezonie grzewczym jakość na pewno się pogarsza.W okolicach ul.5 Stycznia od kilku lat ktoś pali w piecu oponami,i żeby było śmieszniej to regularnie ok. godz 13.Smrodek raczej nie do wytrzymania-właściciel smrodku trudny do zlokalizowania(chociaż podejrzenia są)

polkoi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2013, 18:17:35 »
slyszalem ze jak sie nasle na tego kogos policje to grozi mu mandat 500 zl a w przypadku odmowy sprawa trafia na wokande sadowa gdzie moze dostac grzywne do 5 tys zl
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2013, 18:19:23 wysłana przez polkoi »

PWL2000

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2013, 22:06:12 »
W sezonie grzewczym jakość na pewno się pogarsza.W okolicach ul.5 Stycznia od kilku lat ktoś pali w piecu oponami,i żeby było śmieszniej to regularnie ok. godz 13.Smrodek raczej nie do wytrzymania-właściciel smrodku trudny do zlokalizowania(chociaż podejrzenia są)

Że w sezonie grzewczym się pogarsza to dosyć oczywiste, ale mam wrażenie że z roku na rok jest coraz gorzej. Dzisiaj na Garbarskiej w połączeniu z mgłą jest masakra, nawet ubrania przeszły dymem - a tylko zaparkowałem samochód i przeszedłem 50m. Nie pamiętam takich sytuacji w poprzednich latach...

Juma

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2013, 17:53:35 »
to prawda... wielu ludzi pali w piecach  jakieś świństwa... trują siebie i innych ograniczeni psychopaci... może watro żeby urzędnicy z wydziału ochrony środowiska pospacerowali po Wolsztynie kilka razy w miesiącu w ramach swojej pracy i postarali się coś z tym zrobić.

nasturcja

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2013, 15:20:36 »
A może nasze władze by sie za to wzięły . I wzorem Krakowa dofinansowano by zakup pieców gazowych i może jakieś ulgi dla tych co ogrzewają gazem nie zanieczyszczając powietrza?

karola19

• Newbie
  • *
    • http://www.kontrakt-ks.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2013, 15:57:03 »
Faktycznie coraz gorzej z tym powietrzem:(Ale cóz taki nasz kraJ:/

PWL2000

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec 2013, 12:55:22 »
Teraz to dopiero jest tragedia. Wczoraj biegałem w okolicach basenu i cały czas czułem swąd palonego plastiku! Chyba ze względu na przedłużającą się zimę co poniektórym kończy się węgiel i palą czym popadnie. Ciekawe czy nie można by  zlecić kontroli kominiarzom w ramach corocznego przeglądu kominów? Zakładam że na dofinansowanie pieców gazowych lub ulgi pewnie nie będzie pieniędzy - to może obłożyć wszystkich palących w tradycyjnych kotłach dodatkowym podatkiem? To pewnie naszym włodarzom przyjdzie łatwiej... ;)

KaskaGL

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2013, 12:11:29 »
to może obłożyć wszystkich palących w tradycyjnych kotłach dodatkowym podatkiem?
A dlaczego obłożyć podatkiem wszystkim z tradycyjnym piecem? Ja taki piec owszem posiadam, ale palę w nim drewnem, węglem lub ewentualnie jakimiś deskami, kartonami itd a pozostałe śmieci segreguję: szkło, plastik, nakrętki od butelek, aluminium, metal... Z jakiej racji mam płacić dodatkowe podatki? NIe generalizujcie tutaj, bo nie każdy ładuje do pieca co popadnie...

nasturcja

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień 2013, 14:26:04 »
Tak , to prawda. Jednak nie wszyscy są uczciwi. Segregacja powinna być obowiazkowa. Znam takich , co wrzucają wszystko do pieca, a segregowac nie będą- bo to sie nie opłaca !!! Też uważam, że powinno się sprawdzać, czym ludzie palą.

PWL2000

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopad 2013, 11:21:24 »
Witam,

temat wraca jak bumerang wraz ze spadkiem temperatury. Oto sprawca plastikowego zapaszku na Garbarskiej. Najtragiczniejsze jest to, że komin stoi nieopodal przedszkola i przy innym wietrze jest zaciągany przez przedszkolny system wentylacji wprost do płuc naszych dzieci...

Czy ktoś wie do kogo należy ten komin?

nasturcja1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Listopad 2013, 20:11:58 »
Gdy sie dowie ,że jest namierzony, może się opamięta

All_Bundy

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Listopad 2013, 12:53:15 »
Z tego co widzę to komin należy chyba do mechanika samochodowego Florka, ma warsztat w PKSach.