Ankieta

Czy jesteś za bojkotem referendum ?

TAK
12 (63.2%)
NIE
7 (36.8%)
Wstrzymuje się
0 (0%)

Głosów w sumie: 19

Głosowanie skończone: 19 Grudzień 2012, 11:17:32

Autor Wątek: Ankieta - czy jesteś za bojkotem referendum ?  (Przeczytany 3453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiek

• Newbie
  • *
Ankieta - czy jesteś za bojkotem referendum ?
« dnia: 09 Grudzień 2012, 11:15:21 »
Witam forumowiczów,

jestem mieszkancem Wolsztyna od kilku lat.
Od poczatku mojego zamieszkania tutaj obserwuje dynamiczne dzialania Burmistrza i z przyjemnoscia patrze jak nasze miasto zmienia sie z dnia na dzien na lepsze.
Jest coraz bardziej nowoczesne i zadbane, realizowane sa kolejne inwestycje, ktore dodaja miastu uroku.

Nie ma co porownywac mojego poprzedniego miasta (nie podam nazwy) z Wolsztynem, podobnie jak 'poprzedniego' mojego Burmistrza z Panem Andrzejem Rogozinskim.
Po prostu stalem się lokalnym patriota i jestem dumny z naszego miasta.

Kazdy sie zgodzi ze stwierdzeniem, ze nasz burmistrz odnosi duze sukcesy.

A dlaczego? Bo po prostu jest dobrym menedzerem i organizatorem.

Niestety dobre i konsekwentne rzadzenie laczy sie czesto z podejmowaniem decyzji niepopularnych.
Inaczej miasto, podobnie jak kazda prywatna firma przestaje sie rozwijac, zaczyna sie stagnacja.
Stad pewnie decyzje o rozwiazaniu szkoly w Karpicku.
To boli niektorych, ale na dluzsza mete jest niezbedne i korzystne dla wszystkich.
Takie sa prawa rynku i kazdy pragmatyk czy rozsadny czlowiek to wie!

Jestem za dalszym rozwojem miast, za dzialaniami racjonalnymi i zgodnymi z prawami rynku,
przeciw stagnacji i odkladaniu trudnych spraw na polke.

Dlatego jestem za bojkotem referendum.

« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2012, 19:00:08 wysłana przez M. »

tomzszz

• Full Member
Odp: Ankieta - czy jesteś za bojkotem referendum ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2012, 16:03:16 »
Witam forumowiczów,

...
Dlatego jestem za bojkotem referendum.

Oj Jaśku, Jaśku.

A słyszałeś Ty powiedzenie /bardzo mądre zresztą/ o tonącym i brzytwie?

Zapewne wiesz kto jest tym w wodzie, ale nie wiesz co jest brzytwą w Twojej wypowiedzi.

Skoro jesteś za dotychczasowym "rządem" w Wolsztynie, to dlaczego podajesz mu brzytwę, a nie koło ratunkowe?

I jeszcze tą brzytwę bold'ujesz  :o

Ja włodarzom Wolsztyna podaję koło ratunkowe, wybieram się by oddać swój głos w Referendum 16.12.12.

Ps.

Panie Jaśku, poczytaj sobie pan Regulamin, który zaakceptowales: /masz bold, by jaśniej i prościej było/:

"4. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane."

A Admin powinien Twoją wypowiedź przenieść do odpowiedniego tematu.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2012, 19:02:04 wysłana przez M. »
Najciemniej pod latarnią.

jasiek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2012, 18:00:29 »
tomzszz: "A slyszales Ty powiedzenie /bardzo madre zreszta/ o tonacym i brzytwie?
Zapewne wiesz kto jest tym w wodzie, ale nie wiesz co jest brzytwa w Twojej wypowiedzi"

Oczywiscie kolego, wiem to dobrze -> brzytwa to referendum, a tonacy to niezadowoleni z decyzji Rady i Burmistrza.
A propo powiedzen - znam bardziej adekwatne do sytuacji i tez madre - "nie zmienia się konia w połowie rzeki".

Co Ty na to kolego tomzszz ?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2012, 17:13:46 wysłana przez jasiek »

henry

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2012, 19:27:11 »
Najlepiej tak... w Wolsztynie zostało zrobione przez ostatnie lata bardzo dużo i dostrzegają to wszyscy, dostrzegają to również osoby które mówią, że im się nie podoba.  Nie podoba bo chcą za wszelką cenę przejąc to co już zostało zrobione i usiąść za stołkiem z gotowcem i przez kolejne lata zbierać laury, Burmistrzu nie daj się ! Wspieramy Cię całymi rodzinami - wiele zrobiłeś dla Wolsztyna !

tomek_pl3

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2012, 21:15:25 »
Jak może jestem dziwny, ale nie widzę co się zmieniło w Wolsztynie. Dlaczego "kostkujemy" Poznańską, o wiele tańszy były, by asfalt i przynajmniej, by nie było dziur i nierówności, które już są. Co jakiś czas powinny być zmiany na "stołku" z tego powodu, że każdy człowiek może mieć inne fajna pomysły. A powiedzenie, że ktoś chce wejść na "gotowe" stanowisko jest po prostu głupie. Po 1 nie dali żadnego kandydata, a po 2, po co w ogóle zmieniać władze ?? Jak tak byśmy patrzyli, to najlepiej wprowadzić dyktaturę.  Niech przez 60 lat będzie jedna i ta sama osoba na stanowisku, a sam bojkot bez sensu, kasa tak czy siak poszła i, jako że jestem patriotą idę zagłosować, a to jaki mój głos będzie to już jest obojętne.

tomzszz

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2012, 22:14:35 »
Z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że większość społeczeństwa uważa, że nikt inny tylko obecny burg ma wszelakie predyspozycje i umiejętności by prowadzić naszą Gminę ku rozwojowi i że gdyby nie on, to Wolsztyn byłby w epoce kamienia łupanego.

On jest tylko następcą wielu tych, którzy wpłynęli na to, że nasza gmina wygląda tak jak wygląda. I jest poprzednikiem następców, którzy będą kontynuować rozwój naszej gminy.

To znaczy, że gdyby przypadkiem przez ostatnich kilka kadencji burgiem był ktoś inny, to miasto z pewnością nie przestałoby istnieć. Przeciwnie, rozwijałoby się i to może w inną równie dobrą stronę, jak nie w lepszą.

Najciemniej pod latarnią.

tomek_pl3

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2012, 22:56:19 »
Dokładnie, tak to jest jak na lekcjach wos-u się gadało z kumplami i nie ogarnia się, że sam burmistrz ma mało do gadania a ma pod sobą cały gabinet i poprzedników. Po co na demokracja jak nie umiemy z niej korzystać ?? Szkoda słów na takich ludzi. Krzywda się dzieje bo jest referendum. Informacja o tym, że pieniądze zostały zabrane z budowy skateparku jest typowo piarowska i w ten sposób zyskał sobie młodzież, grupę, którą najłatwiej się steruje. Mógł to zabrać z zupełnie innych źródeł. A pytanie to zwolenników, co się dzieje tak świetnego w naszym mieście ??

tomek_pl3

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudzień 2012, 08:17:48 »
Tak myslalem, ze nikt na to nie odpowi. Nie chodzi wam o Wolsztyn, tylko o to, zeby pokazac jacy wazni jestescie i mozecie sobie zbojkotowac referendum. Te miasto sie starzej i z taka polityka, stanie sie uzdrowiskiem dla starszych osob. Widze, ze wypowiadaja sie tez tutaj ludzie, ktorzy pewno, nigdy nie zalatwiali czegos w urzedzie. Ludzie zakladaja firmy itp itd.w Nowym Tomyslu, bo tutaj cos zalatwic to jest droga przez meke .