Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kobra

Strony: 1
1
Inne tematy / Odp: Jakie studia wybrać?
« dnia: 06 Grudzień 2016, 16:54:36 »
Dużo wygodniejszą formą zdobywania wiedzy są kursy zakończone certyfikatem zawodowym. Zdobywając niektóre z nich można liczyć na pracę niemal od ręki. Przykładowo kurs ze sprawozdawczości i księgowości międzynarodowej - MSSF (Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej) - http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/mssf-warsztaty%2C3/ . Firmy aplikujące o dotacje unijne lub działające na rynku międzynarodowym muszą mieć kogoś kto dostosuje ich księgowość do wymagań międzynarodowych. Muszą sporządzać odpowiednie sprawozdania finansowe i rozliczać się z powierzonych im środków. Takiego certyfikatu nie zdobędziemy na studiach, może jedynie na podyplomowych.

2
Inne tematy / Odp: Jakie studia wybrać?
« dnia: 13 Czerwiec 2016, 19:25:39 »
Błędne jest chyba podejście, że studia zapewnią nam "wszystko". Dzisiejszy świat szybko się zmienia i w większości branż trzeba po prostu na bieżąco śledzić trendy i inwestować w siebie, ale nie mam na 100% przekonania, że inwestowanie w siebie = kończenie kolejnych kierunków. Osobiście jestem zdania, że w niektórych przypadkach wystarczą kursy by być na bieżąco, a jednocześnie i tak trzeba się samodzielnie dokształcać, uczestniczyć w różnego rodzaju eventach branżowych i tak dalej. Ja się osobiście zastanawiam nad szkoleniami marketingowymi jakie można znaleźć np. na sdflodz.pl - dla mnie to o wiele lepsze rozwiązanie na chwilę obecną, ale nie chce generalizować, bo każdy ma inne potrzeby.

3
Bazar / gdzie kupić traktory poleasingowe lub od komornika ?
« dnia: 12 Styczeń 2016, 12:01:17 »
Zastanawiam się gdzie można kupić traktory poleasingowe lub od komornika ? Jest sporo firm handlujących używanymi traktorami (np. http://www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-traktory/massey_ferguson ) ale zawsze kupić z pierwszej ręki to chyba jest bardziej opłacalne. Chociaż z drugiej strony jest pewność ze nie powinno być wad prawnych. Teraz tyle się słyszy o różnych machlojkach. Co o tym myślicie ?

4
Bazar / Zlecę wykonanie szyldu
« dnia: 20 Czerwiec 2015, 11:57:10 »
Witam wszystkich. Szukam kogoś kto wykonałby mi tablicę informacyjną w kamieniu. Ciężko mi znaleźć kogoś kto zechciałby się podjąć tego zadania. :-( Chodzi mi o mniej więcej coś takiego:

fot. fabrykareklamy.pro
Jeśli chodzi o same wymiary i typ napisu oraz dokładnie określenie co to ma być za kamień - wolałbym to podać konkretnej osobie, najlepiej na maila, co zresztą chyba zrozumiałe. Potrzebowałbym na początku oszacowania takiej pracy (czyli ile to będzie kosztować) no i dogadania kilku innych szczegółów. Niestety nie za bardzo znam się na temacie szyldów / napisów / innych tego typu realizacji dlatego potrzebuję najpierw dokładnie dowiedzieć się jaki to będzie koszt. Możliwe że jeśli będzie "za drogo' to zmienię pomysł na coś tańszego w wykonaniu, ale nie chciałabym uprzedzać faktów. Na razie obstaję przy moim pomyśle gdyż taki wzór bardzo mi się podoba.

5
Czas Wolny / Jak wykonac strone?
« dnia: 13 Styczeń 2015, 19:44:51 »
Witajcie. Chodzi o jak najprostszą stronę. Nie będzie tam nic poza - danymi firmowymi, oraz kilkoma realizacjami - w formie opisów i kilku zdjęć. To wszystko. Czy dam radę coś takiego zrobić sam - przy zaznaczeniu, że się nie znam na tym i jestem słabo zorientowany w tematach serwerów, domen i tak dalej. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad tym http://www.nazwa.pl/kreator-www/ tylko też się trochę obawiam "obsługi" tego kreatora. Gdybyście mi mogli napisać krok po kroku jak zrobić strone od podstaw przy jego użyciu (albo czegoś innego, podobnego) będę bardzo wdzięczny. Próbowałem już sam coś czytać, robić samodzielnie, ale niestety nie wychodzi mi to.

6
Inne tematy / Czym oczyszczać twarz
« dnia: 09 Wrzesień 2014, 22:29:01 »
Witam serdecznie. Temat mam nadzieję wzbudzi zainteresowanie i będziecie skłoni mi dać jakieś rady. Od jakiegoś roku walczę z wysypka na twarzy. Dermatolog powiedział, że "taki mój urok" (ponoć zawsze tak mówią). No ale jednak wcześniej tego nie było. Co prawda nie dbam o siebie jakoś szczególnie, ale pierwsza myśl była taka, że może źle ją oczyszczam. W sumie używam tylko mydła (podobnież sie nie powinno tego robić!) i żelu do mycia. Znajoma mnie strasznie ochrzaniła, że to na pewno przez to. Nic mi jednak konkretnego nie poleciła "bo każdy jest inny". Więc? Jak się powinno oczyszczać twarz (prawidłowo)? I czym? Najlepiej czymś mega delikatnym (bo mam skłonność do alergii skórnych). Sama znalazłam coś takiego http://www.patandrub.pl/sklep/k-1-twarz/p-4-oczyszczanie-cery/ Nie wiem jednak co wybrać - mleczko, tonik, płyn micelarny?

7
Sport / Mistrzostwa Świata w kopaną
« dnia: 13 Czerwiec 2014, 14:32:52 »
Znowu mamy przykład oszukiwania sędziów. Tym razem dotyczy to Brazylii. Jaką trzeba mieć uczciwość by cieszyć się z wygranej. Dlaczego sport to oszustwo? Jakie państwa w tym przodują. Ja mam wrażenie że przede wszystkim Włosi.

8
Inne tematy / by pomagać biednym nie trzeba być socjalistą
« dnia: 10 Czerwiec 2014, 11:47:01 »

Niedawno wpadła mi w rękę książka profesora Yunusa "Bankier ubogich". Ekonomii socjalizmu uczyłam się z książki mojego nauczyciela akademickiego i ministra oświaty zarazem profesora Janusza Górskiego. Który nigdy socjalizmu nie chciał wykładać ograniczając się do kapitalizmu. To ten sam człowiek który w imieniu rządu w PRL prowadził rozmowy ze strajkującymi studentami, a podczas wykładów tłumaczył że zachód nie chce jeszcze Polski wolnej od ZSRR dopóki nie runie mur berliński. Ciekawa byłam jak wygląda azjatycko-lewacki socjalizm XXI wieku w wykonaniu ekonomisty-praktyka z Bangladeszu. Tu przyszło pierwsze objawienie. Yunus nie jest jak to dzieci władców azjatyckich, którzy uczą się ekonomii i demokracji po to by w swoich krajach być dyktatorami. To prawdziwy patriota, który mechanizmami ekonomicznymi najpierw pozwolił ludziom biednym stanąć na nogi, potem wyzwolił w nich przedsiębiorczość. Jako ekonomista opracował koncepcję wdrażania mikrokredytów bez zabezpieczeń i wdrożył ją w życie w Grameen Banku, którego był założycielem. 
Czy to kolejna utopia socjalistyczna na siłę wcielana w życie?
Otóż nie!
Yunus podchodzi do ubogich jak typowy liberał. "By ludzie biedni byli patriotami, by ludziom ubogim zależało na własnym państwie, by nie dochodziło do rozruchów - muszą być spełnione warunki dania szansy wyjścia ich z zapaści finansowej. Tylko tak staną się pełnoprawnymi członkami społeczności danego państwa".
Yunus był ze swoimi wykładami w Polsce w 2012 roku. Podkreślał że wszelkiego rodzaju dotacje, ulgi podatkowe itp. krzywdzą tych co ich nie dostają i prowadzą do braku szacunku do Państwa. Jedyną pomocą dla potencjalnych przedsiębiorców powinny być mikrokredyty bez poręczycieli. Zastanawiam się dlaczego w Polsce nawet by dostać pomoc z RUP na otworzenie własnej działalności trzeba mieć kilku poręczycieli zatrudnionych na co najmniej średnią krajową, najlepiej urzędniczą. (czytaj dzieci urzędników i polityków) Podobno RUP mają służyć najuboższym i wykluczonym....
Jak widzę socjalistów tych co nazywają się lewicą i tych co mlaskają że są prawicą nie widać żadnego zrozumienia tej oczywistej prawdy głoszonej przez Yunusa. W zasadzie jedynie u JKM można znaleźć elementy liberalizmu i rozsądnego podejścia do tego tematu bez fałszywego PR.
 Prawda jest taka że jedyne na co może liczyć dziś Kowalski, który nie posiada zdolności kredytowej BIK to chwilówki. Oczywiście nie wszystkie muszą kojarzyć się z lichwą, czy odbieraniem aktów notarialnych. Są sprawdzone działające w Europie i na Świcie od lat tak jak http://www.okmoney.pl/ należący do DFC Global Corporation.
Czy jednak o takiej drodze pisze Yunus w swojej publikacji ?

9
Bazar / Kupię książki z administracji
« dnia: 07 Kwiecień 2014, 20:59:11 »
Witajcie. Zalezy mi na książkach od absolwentów lub studentów, którzy juz ich nie potrzebują - bardzo mi zależy żeby były to osoby z mojej uczelni!  (studiuję na http://www.wsb.pl/lodz/). Nie ukrywam, że zależy mi na świeżych książkach (chodzi o rok wydania a nie ich stan). Jakby ktoś chciał odsprzedać - czekam na info. konkretnie chodzi i zarządzanie i organizację placówki medycznej - dotyczy studiów podyplomowych. Gdybyście jeszcze mieli na wydaniu jakieś opracowania wykładów czy materialy z ćwiczen - to tez chętnie odkupię!

Czy moglibyście mi napisać jak wygląda na WSB (jestem dopiero na początku studiowania) zakończenie podyplomówki? Jest egzamin czy praca? Jak wiecie, to piszcie, proszę.

Pozdrawiam serdecznie

10
Inne tematy / Inteligentne oświetlenie ulic
« dnia: 19 Luty 2014, 20:46:24 »
Oświetlenie ulic to znaczny wydatek w budżetach miast i gmin. Czy można coś zrobić by go zmniejszyć ? Przykład oszczędności przychodzi z budownictwa użytkowego. Najwyższej generacji budynki biurowe powinny spełniać certyfikat Green Building. Spełnienie tego oznacza między innymi oszczędnościową technologię LEED jak i system inteligentnego oświetlenia. System ten polega na oparciu sterowania oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem i ochroną w oparciu o czujniki ruchu i podczerwieni. Przykładem może być ostatnio oddany do użytku gdański biurowiec CB Neptun . Jak to przekłada to się na oświetlenie uliczne. Przede wszystkim przesył informacji z czujników jest w technologi Wi-Fi by zmniejszyć koszty okablowania. Oczywiście oświetlenie jest oparte o podwójny system LEED uzależniony od nasilenia ruchu. Dodatkowo oświetlenie uliczne jest wzbogacone o czujniki warunków atmosferycznych i stopnia nasłonecznienia. Pozwala to automatyczne uruchomianie oświetlenia tylko w części ulicy

Strony: 1