Autor Wątek: Od czego zacząć? Siłownia  (Przeczytany 3297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thin

• Newbie
  • *
Od czego zacząć? Siłownia
« dnia: 09 Wrzesień 2014, 20:45:56 »
Cześć. Może znajda się tu osoby, które już mają jakieś doświadczenia z siłownią i tzw. "pakowaniem". :) Ja od zawsze jestem chudy, do tego dosyć wysoki, chciałabym jednak trochę przybrać, ale nie na wadze tylko mieć umięśnioną sylwetkę. Czy to możliwe? Oczywiście, zacząłem, jak nakazują przeróżne strony i blogi pisane albo przeznaczone dla kulturystów od wizyty u lekarza. Jeszcze co prawda nie mam wyników, ale liczę, że nie będzie przeciwwskazań. Martwię się troszkę, że nie będę wiedział na sali od jakich ćwiczeń zacząć i w ogóle, że będę miał problem na samym początku. Nie planuję jednak się "poddać". Inna kwestia to odżywki. Przeczytałem na ich temat mnóstwo opinii, ale nie umiałem żadnej wybrać. Chyba najwięcej informacji praktycznych znalazłem tutaj http://www.bcaa.pl/activlab/bcaa-xtra/opinie.html ale co z tego jak i tak nie wiem czy potrzebuję odzywkę białkową czy aminokwasy? Z kim to mozna skonsultować? Są na siłowniach jacyś trenerzy? Żeby się ich ewentualnie podpytać?

Mieszkaniec

• Newbie
  • *
Odp: Od czego zacząć? Siłownia
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:21:17 »
Tak, na siłowni masz trenerów, którzy Ci pomogą. Tak samo jeśli chodzi o współćwiczących. Można też skorzystać z pomocy trenera personalnego.

myszek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2014, 11:27:59 »
W necie jest sporo artykułów czy forum gdzie znajdziesz dużo informacji jak zacząć trenować :)

Ja tak robiłem i trochę cwiczyłem przez pare miesięcy.

BiurowyStefan

• Newbie
  • *
    • artykuły biurowe kraków
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2014, 14:09:42 »
Nie zapomnij o brzuchu :)

andrew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2015, 01:44:53 »
Ja zacząłem od odpowiedniej diety. Czytałem na różnych forach wypowiedzi osób, które ćwiczą już kilka lat i mają doświadczenie w tej "branży". Na początek zacząłem trenować głównie hantlami i po prostu własnym ciałem. Robiłem różne ćwiczenia bez sprzętu. W internecie jest sporo poradników na ten temat. Wystarcz wpisać w google np. 'street workout'.

Efekty były bardzo fajne, ale brakowało wyćwiczenia niektórych partii mięśni. Na szczęście mam dużą piwnicę w domu i kupiłem sobie atlas - konkretnie taki http://www.redcoon.pl/B384558-Kettler-Delta-XL-7707-750_Atlasy - inwestycja dość spora, ale kiedy chcę to ćwiczę, nie muszę chodzić na żadną siłownię.

life

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2015, 15:21:09 »
Ja jestem zdania, że prawdziwy, wykształcony trener nie powinien zaczynać treningów od sugerowania suplementacji. Warto zacząć od treningów opartych wyłącznie na sile własnego organizmu. Ja sam zacząłem biegać bez uzgadniania tego z kimkolwiek. Po prostu pewnego dnia założyłem dres, adidasy i wybiegłem do parku. Od tego dnia biegam i czuję się coraz silniejszy. Najpierw biegałem tylko na świeżym powietrzu, ale od kiedy zrobiło się zimniej to przekonałem się do siłowni. Teraz biegam na bieżni, plus zacząłem ćwiczyć na różnych sprzętach. Mimo że spodobało mi się na siłowni, to jednak zdecydowanie wolę bieganie w terenie. Na wiosnę planuję kupić sobie zegarek do biegania i na nim kontrolować swoje wyniki, bo spodobało mi się mierzenie własnych rekordów na bieżni :) Pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim amatorom sportu!

andrew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Styczeń 2015, 19:52:15 »
pozdrawiam, również życzę wytrwałości.

kowmarta

• Newbie
  • *
    • e-papieros
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Luty 2015, 14:18:50 »
Rozpoczęcie treningów na siłowni nie jest wcale takie proste. Warto zadbać o odpowiednią dietę, strój i miejsce ćwiczeń. Moim zdaniem lepiej skorzystać z porady trenera personalnego lub obsługi na miejscu niż sugerować się internetowymi opiniami i przykładami treningów.

antoniwa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Sierpień 2016, 07:10:17 »
Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o odpowiednim stroju, wygodne buty , przepuszczalne ubrania. Żadne ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanego efektu jeśli nie nie wprowadzimy chociaż odrobiny zdrowszych rozwiązań w naszej diecie:) dużo wody, mało lub wcale słodyczy i białego pieczywa, więcej warzyw. Każdy da radę:) a na siłowni podpytać o konkretne ćwiczenie trenerów i będzie ok:)

aralista

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwiecień 2017, 07:44:32 »
Jeśli chcesz przypakować to musisz nie tylko odpowiednio ćwiczyć, ale również jeść. Przede wszystkim staraj się zjadać sporo białka i węglowodanów. Z regularnym treningiem możesz mieć naprawdę fajne efekty. Ja chodzę na siłownię od kilku lat i ciągle staram się coś udoskonalać. Nastaw się tylko, że praca nad sylwetką marzeń to bardzo długofalowa praca, ale cierpliwość popłaca. Rób sobie zdjęcia co 3-4 miesiące, żebyś widział progress, który później będzie Cię mógł motywować do dalszego działania ;)

Rita

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec 2017, 18:23:32 »
Muszę się Wam przyznać, że sama też zamierzam w najbliższym czasie rozpocząć regularne treningi na siłowni. Chciałabym wrócić do aktywnego uprawiania narciarstwa, a tutaj wiadomo- mocne nogi to podstawa. Potem pewnie przyjdzie czas na większe zakupy np. w https://www.polarsport.pl/salewa/odzie/spodnie/spodnie-narciarskie.html . Niemniej jednak póki co ćwiczenia to podstawa. Może polecicie mi coś fajnego na dolne partie ciała?

kolecok

• Newbie
  • *
    • http://google.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwiec 2017, 08:10:01 »
Najlepiej zacząć od zbilansowanej diety, bo bez niej nie uzyskasz satysfakcjonujących efektów :) Wybierz po prostu dopasowaną dietę z internetu, bądź skonsultuj się z dietetykiem.
Skuteczne sposoby na cellulit - http://sposobnacellulit.pl/

turysta

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpień 2017, 06:29:52 »
Moja żona namawia mnie do zrobienia mini siłowni w domu. Już nawet znalazła odpowiedni sklep sportowy i coś dla siebie  http://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Rowery-treningowe-1027.html    Duży wybór rowerków magnetycznych, no to jest dobry pomysł i ceny przystępne. A w zakładkach wiele innych ciekawych propozycji. Musze to spokojnie przejrzeć.